Авион се урна во САД, шестмина загинаа – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Авион се урна во САД, шестмина загинаа

Четири лица загинале, а уште две биле повредени, кога мал авион се урнал во населбата Риверсајд, во близина на Сан Хозе во Калифорнија.

Според локалната полиција леталото од типот „Cessna 310“ се урнало набргу по полетувањето кон блискиот град Сан Хозе.

„Најдовме четири тела“, изјавил шефот на пожарникарите Мајкл Мур, кој дополнил дека „најмалку една од жртвите е тинејџер“.

Во авионот имало шест лица, а двајцата повредени биле веднаш хоспитализирани.

Причините за падот на авионот сеуште се непознати.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смени полот наведен во личните документи, како ...

По скандалот со Фејсбук, измамите ќе чинат многу скапо, најави еврокомесарот за правда

Следниот скандал сличен на тој со Фејсбук, после мај може да чини многу скапо, предупреди ...