Автобус се запали по судир со камион во Германија – 31 повреден и 17 исчезнати – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Автобус се запали по судир со камион во Германија – 31 повреден и 17 исчезнати

Триесет и едно лице се повредени, а 17 се видат за исчезнати откако автобус се запали по судир со камион, соопшти германската полиција.Судирот се случил во близина на Минхберг, во Баварска.

Во соопштението се наведува дека несреќата се случила на југот на Германија. Портпаролката на полицијата, Ана Хофер, соопшти дека не се знае каде се 17 патници. Според неа, можно е некои од патниците да успеале да излезат од автобусот кога се запалил.
Германските медиуми јавуваат дека на местото на несреќата има хеликоптери кои ги транспортираат повредените и дека автопатот А9 е затворен поради несреќата.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Силен земјотрес од 8,2 степени ја потресе Аљаска, предупредување за цунами

Земјотрес со јачина од 8,2 степени по Рихтер ја погоди Аљаска, по што издадено е ...

Вулкан избувна во јапонско скијачко одморалиште

Вулкан избувна во ски-центар во Јапонија , северозападно од Токио. Тоа е вулканот Кусацу-Шијаран , сместен на 2.160 метри ...