Адел го заборави текстот на песната и опсу (Видео) – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Адел го заборави текстот на песната и опсу (Видео)

British singer Adele performs the song "Skyfall" at the 85th Academy Awards in Hollywood

Популарната пејачка, Адел на својата европска турнеја често прави иненадувачки и неочекувани потези за нејзините фанови – пишува Танјуг.

Така, таа и на концертот во Лисабон, кога го заборави текстот на песната, опсу пред илјадници луѓе.

Адел на почетокот на втората строфа на големиот хит „Rolling in the deep“ целосно го заборави текстот, по што опсу, ја прекина песната и одлучи да почне да ја пее од почеток.

Фановите како и обично, овој потег го проследија со овации.

Би те интересирало и

Уролог породи жена за време на лет од Париз до Њујорк

Откако екипажот на авионот побарал помош од лекар, Хемал сфатил дека би можел да ѝ ...

Фотографија на денот: Домашното срнче Бамби

Срнчето Бамби расте заедно со уште две кучиња во куќата на Ања Пален и Петер ...