Адеми доби една година суспензија од ФФМ за нападот на судијата Темелков – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Адеми доби една година суспензија од ФФМ за нападот на судијата Темелков

Претседателот на Шкупи, Ејуп Адеми, доби остра санкција од Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) за напад на судијата на натпреварот меѓу Работнички и Шкупи одигран на стадионот во Ѓорче Петров.

Адеми доби суспензија од фудбалот од една година и нема да смее да се бави со фудбалски активности до крајот на сезоната 2017/18. Претседателот незадоволен од неколку судиски одлуки влета на теренот пред финишот и со бокс в лицето му нанесе повреда на судијата Зоранчо Темелков.

Натпреварот заврши со победа на Шкупи од 1-0.

 

Извор: www.gol.mk

Би те интересирало и

Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 50 милиони фунти за Варан

Манчестер Јунајтед е сериозно заинтересиран за фудбалерот на Реал Мадрид, Рафаел Варан, објавија англиските медиуми ...

Мурињо ги критикува играчите на Јунајтед: Исплашени се, немаат самодоверба и класа

Некои фудбалери на Манчестер Јунајтед беа исплашени за време на натпреварот од ФА Купот против ...