Промо активности

Отворено студио, бројни гости и уште еден настан под медиумско покровителство на Канал 77 – Каналци го прославија 24-от роденден!

И пред официјално да ги дувне дваесет и четирите роденденски свеќички, тимот на Канал 77 изминатата недела се мобилизираше во главниот град. Екипата од скопското студио на Канал 77 се пресели во центарот на градот. Водителите ги презентираа содржините во нивните програми во живо од пред кафулето „Тренд“ близу улица ...

Повеќе »

Канал 77 – медиумски покровител на хуманитарен настан во Штип

И додека одбележува роденденската недела, Канал 77 уште еднаш ја покажува својата општествено одговорна страна. Овој пат медиумски покровител на хуманитарна трка во Штип, во организација на Хербалајф –  Македонија. Граѓаните на Штип утре ќе може да ја покажат својата хуманост на дело, натпреварувајќи се на трката која се одржува ...

Повеќе »

Штип: Уште еден час до хуманитарната трка- Канал 77 на местото на настанот!

Уште еден час преостанува до хуманитарниот настан кој денеска се случува во Штип. Радио Мрежа Канал 77 на денот кога го одбележува своето дваесет и четиригодишно постоење, истовремено е и медиумски покровител на хуманитарната трка во центарот на градот. Настанот го организира Хербалајф Македонија, а собраните средства ќе се донираат ...

Повеќе »

Канал 77 на прием во германската амбасада

Претставници на креативниот тим на Канал 77, дел од приемот на германската амбасада по повод Денот на германското национално единство.

Повеќе »

24 години Канал 77 – Магија во етерот

Почитувани  пријатели, ТРД  Радио Канал 77 на 4-ти октомври го одбелжува своето  24 годишно постоење. По тој повод организираме промотивна кампања со сите наши деловни пријатели, програмски соработници и партнери за да ја анимираме македонската публика. Во дел од активностите посебно внимание посветивме и на социјално загрозените семејстав во градовите ...

Повеќе »
Close