Промо активности

Приказната за Живко Ѓорѓиовски со среќен крај: Хуманите граѓани обезбедија дом

За помалку од десет денови откако Канал 77 ја пренесе сторијата за бездомниот Живко Ѓорѓиовски, граѓаните ја покажаа хуманоста на дело. Триесетгодишниот Живко Ѓорѓиовски, или Жиката како што го нарекуваат неговите сограѓани, веќе не мора да талка по улиците на Демир Хисар. Тој денеска ги доби клучевите од неговото ново, ...

Повеќе »

Канал 77 ви ја пренесува сторијата за Живко Ѓорѓиовски: „Без дом, облека и храна во пресрет на зимските денови“

На возраст од околу триесет години, без кров над глава, без доволно пари за облека и храна, Живко Ѓорѓиовски талка низ улиците во Демир Хисар. Невладината организација „Пријатели на Демир Хисар“ ја почна кампањата „Топол дом за Жиката“ со цел, овој маж да добие попристоен живот. Потекнува од селото Прибилци, ...

Повеќе »

Хуманитарната помош пристигна во домот на Давчеви

Солзите од очај, за момент беа заменети со солзи на радост. Насмевка ги огреа лицата на Ленче и Велибор Давчеви кога конвојот со хуманитарна помош на Канал 77 пристигна во нивниот дом. Ќерамиди, облека, храна, мебел, обезбедени од радиото и неговите деловни клиенти и пријатели, за нив значеше дека останува ...

Повеќе »

Канал 77 во хуманитарна акција: „Живот со солзи, дожд и леб под покрив”

Живот со солзи, дожд и леб под покрив во распаѓање. Во речиси распадната  куќа и непријатен мирис кој што се шири од свињарската фарма во непосредна близина на куќата, без вода и струја, во услови далеку од секакво човечко достоинство, на 40 километри од Велес во селото Теово, веќе шест ...

Повеќе »

Отворено студио, бројни гости и уште еден настан под медиумско покровителство на Канал 77 – Каналци го прославија 24-от роденден!

И пред официјално да ги дувне дваесет и четирите роденденски свеќички, тимот на Канал 77 изминатата недела се мобилизираше во главниот град. Екипата од скопското студио на Канал 77 се пресели во центарот на градот. Водителите ги презентираа содржините во нивните програми во живо од пред кафулето „Тренд“ близу улица ...

Повеќе »
[cwa id='reklama-opstinakumanovo-i-radiocafe']
Close