Алаѓозовски ја презеде новата функција министер за култура – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Алаѓозовски ја презеде новата функција министер за култура

Елизабета Канческа Милевска, која беше министер за култура од 2008 година, денеска му ја предаде функцијата на новиот министер за култура Роберт Алаѓозовски.

Алаѓозовски дипломирал и магистрирал на Катедрата за Општа и компаративна книжевност при Филолошкиот факултет во Скопје, а подготвува и докторска теза од областа на културниот менаџмент

Би те интересирало и

Прилепскиот театар ги започна подготовките за премиерата на „Пиреј“

„Пиреј“  од Петре.М. Андреевски, во режија на  Љупчо Ѓорѓиевски,  е новата претстава  што се подготвува ...

Публиката го награди „Бикини Мун“ со френетични аплаузи

Во скопското кино „Милениум“, синоќа пред преполна сала се одржа премиерата на новиот филм на ...