Александар Чапароски, директорот на Неврохирургија однесен во полициска станица по пријава од граѓанин – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Александар Чапароски, директорот на Неврохирургија однесен во полициска станица по пријава од граѓанин

Александар Чапароски, директор на скопската Клиника за неврохирургија е однесен во полициска станица, пишува порталот „Фокус“ од лекарски извори.

Од МВР го потврдија случајот и велат дека по пријава од граѓанин, директорот е однесен на информативен разговор во полициска станица. Полицијата работи на расчистување на случајот.

Би те интересирало и

Со поголема транспарентност до реформи во јавната администрација – порачуваат европските експерти

Да се направи стратешка рамка која ќе ги постави правилата за реформи на јавната администрација ...

Во Тетово одбележан денот на лицата со Даунов синдром

По повод светскиот ден на лицата со Даунов синдром во Тетово се организираа спортски активности, ...