Алесио Черчи потпиша за новиот калчолигаш Верона – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Алесио Черчи потпиша за новиот калчолигаш Верона

Поранешниот италијански репрезентативец Алесио Черчи е големо засилување за повратникот во Серија А, Верона. Откако му заврши договорот со Атлетико Мадрид, Черчи сам ја бираше својата иднина и се одлучи да ја прифати понудата на Верона – пренесува порталот Гол.

Тој потпиша едногодишен договор со опција за уште една сезона ако двете страни бидат задоволни. Черчи се надева дека ќе ја врати својата форма од периодот минат во Торино, каде во две сезони во тандем со Чиро Имобиле постигна 21 гол и подели 23 асистенции.

Верона се интересира за уште еден подзаборавен ветеран, Антонио Касано, кој исто така е слободен фудбалер по истекот на договорот со Сампдорија.

 

Извор: www.gol.mk

Би те интересирало и

Откриени тајни документи: Барса на Нејмар заработила само 17 милиони евра

Барселона за продажбата на Нејмар заработила помалку од она што јавноста го мисли. Имено, Барселона ...

Конте: Мурињо е мал човек и секогаш ќе биде

Конфликтот меѓу португалскиот и италијанскиот фудбалски експерт почна уште во октомври 2016 година, а кон ...