Алијансата за Албанците синоќа во Гостивар одржа промотивна конвенција на кандидатот за градоначалник Арбен Таравари и советничката листа – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Алијансата за Албанците синоќа во Гостивар одржа промотивна конвенција на кандидатот за градоначалник Арбен Таравари и советничката листа

Гостивар на прво место е името на програмата, која синоќа пред гостиварци ја престави Арбен Таравари кандидат за градоначалник за Гостивар од Алијансата за Албанците. Програмата е составена од проекти за локален економски развој, инфраструктура, чиста вода за пиење, рече Таравари.

„Пред гласачите на овие локални избори излегуваме со амбициозна програма по Европски терк, подготвена од експерти која ја нарековме „Гостивар на прво место“. Во неа има девет приоритети на кои ќе се посветиме за да го вратиме сјајот на Гостивар. Ќе бидеме транспарентна општина, отворена за сите:граѓаните, бизнисмените, невладините организации, медиумите. Ќе кажеме стоп за корупцијата и криминалот, рече Таравари

Ова е вистинскиот Гостивар, ова е славеничка атмосфера. На политичката сцена низ годините се менуваа многу политички партии, но се остануваше исто. Алијанса за Албанците не зборува за работа, туку работи и тоа граѓаните го гледаат. Ве повикувам на 15 октомври да го дадете својот глас за нашиот кандидат и листа, рече Села

На конвенцијата беше промовирана и советничката листа на Алијансата за Албанците за Општина Гостивар.

Би те интересирало и

ДИК дефинитивни резултати за пратеници ќе објави доцна попладнево, ги прегледува записниците

Членовите на Државната изборна комисија сакаат детално да ги прегледаат записниците од сите општински изборни ...

Пат ситуацијата ја заострува кризата

Медиумите на германски јазик известуваат за тесен исход на предвремените парламентарни избори во Македонија, без ...