Американец и Мексиканка се венчаа на границата (Видео) – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Американец и Мексиканка се венчаа на границата (Видео)

Американец и Мексиканка се венчаа на границата помеѓу двете земји, што симболично претставува спротивставување на идејата на претседателот на САД, Доналд Трамп, да подигне ѕид со кој би спречил влез на мигранти од Мексико.

„За заљубените овој ѕид не постои. Љубовта не познава граници“, изјави невестата Евелија Рејес.

Младенците се заколнаа на вечна љубов и си разменија прстени, по што со дозвола на граничарите специјално за оваа пригода ја отворија и вратата на оградата што ги дели двете земји.

Свеченоста беше организирана од страна на „Гранични ангели“, невладина организација за заштита на правата на мигрантите.

Младенците стапија во брак пред оградата, под будното око на граничната полиција во САД и во придружба на неколку членови на семејството и пријателите.

Се запознале пред три години.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смени полот наведен во личните документи, како ...

По скандалот со Фејсбук, измамите ќе чинат многу скапо, најави еврокомесарот за правда

Следниот скандал сличен на тој со Фејсбук, после мај може да чини многу скапо, предупреди ...