Арачиново: 200 литри нафта украдени од Здравствениот дом – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Арачиново: 200 литри нафта украдени од Здравствениот дом

Непознат сторител извршил тешка кражба во Здравствена станица  Арачиново – соопшти денеска МВР. Случајот во полиција вчера го пријавила педесет и осумгодишна жена вработена како патронажна сестра во амбулантата во село Арачиново.

Според МВР, сторителот со употреба на сила влегол  во подрумската просторија, демонтирал едно црево на резервоарот и одзел околу 200 литри нафта за домаќинство, по што побегнал во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

 

Би те интересирало и

Денеска протест за жртвите од Смилковско Езеро

Граѓани денеска ќе протестираат за правда за жртвите од Смилковско  Езеро. Информацијата за настанот беше ...

Маж тешко повреден во сообраќајка на локалниот пат село Грешница – Кичево

Четириесет и четиригодишен маж од селото Грешница се здобил со тешки телесни повреди во сообраќајна ...