Арифи: За ДУИ е прифатлив секој датум за локалните избори што ќе го договорат партиите – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Арифи: За ДУИ е прифатлив секој датум за локалните избори што ќе го договорат партиите

Градоначалничката на Тетово и потпретседателка на ДУИ, Теута Аирфи денеска изјави дека за ДУИ е прифатлив секој датум за локални избори што ќе го договорат сите политички партии.

„Ние, како партија, ќе бидеме за датум што ќе го договорат сите партии. Предвид се земени сите месеци, но треба да се земат предвид и летните одмори, празници и слично“, рече Арифи – пренесува агенцијата Мета.

Градоначалничката на Тетово, Арифи, се надева дека претседателот Иванов ќе покаже одговорност и ќе го даде мандатот за составување нова влада, за да не се комплицираат процесите на централно и на локално ниво.

Би те интересирало и

Нова инвестиција на Млекара Ѓоргиеви и Best Food (видео)

Екипата на Канал 77 присуствуваше на отварањето на новите простории и производни капацитети на Млекара ...

Нивото на Охридско 14 сантиметри над максимално дозволеното

Нивото на природните езера денеска бележат зголемување во однос на вчера и во однос на ...