Арсенал со победа во ФА Купот на Англија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Арсенал со победа во ФА Купот на Англија

Премиерлигашот Арсенал успеа да се пласира во четвртфиналето од ФА купот откако синоќа како гостин го победи нисколигашот Сатон со 2:0.

Стрелци на головите беа Лукас Перез во 26.минута и Тео Волкот во 55.минута. Во четвртфиналето Арсенал за противник ќе има уште една екипа од пониските рангови во Англија, а тоа е Линколн. Од осминафиналето треба да се одигра уште повторениот дуел меѓу Манчестер Сити и Хадерсфелд (28.февруари). Во четвртфиналето другите двојки се:

Тотенхем – Милвол,
Челзи – Манчестер Јунајтед и
Мидлсброу – Манчестер Сити или Хадерсфелд.

Натпреварите ќе се играат на 11 и 12 март.

Би те интересирало и

Откриени тајни документи: Барса на Нејмар заработила само 17 милиони евра

Барселона за продажбата на Нејмар заработила помалку од она што јавноста го мисли. Имено, Барселона ...

Конте: Мурињо е мал човек и секогаш ќе биде

Конфликтот меѓу португалскиот и италијанскиот фудбалски експерт почна уште во октомври 2016 година, а кон ...