Астори починал од срцев удар, покажа обдукцијата – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Астори починал од срцев удар, покажа обдукцијата

Капитенот на Фиорентина, Давиде Астори починал од срцев удар – покажала обдукцијата. Италијанските власти повикувајќи се на извештаите на вештите лица, соопштија дека срцето на Астори постепено се забавувало, додека целосно не сопрело“.

Телото на фудбалерот е во Фиренца, каде в четврток ќе биде погребано во Базилика ди Санта Кроче. Астори почина на триесет и едногодишна возраст во хотел во Удине во пресрет на натпреварот помеѓу Удинезе и неговата Фиорентина. Во негова чест, Фиорентина и Калјари ги повлекоа од употреба дресовите со број 13.

Би те интересирало и

Мурињо ги критикува играчите на Јунајтед: Исплашени се, немаат самодоверба и класа

Некои фудбалери на Манчестер Јунајтед беа исплашени за време на натпреварот од ФА Купот против ...

Крчмаревиќ ќе го наследи Бубања на клупата на Победа

Црногорскиот стратег Славољуб Бубања повеќе не е тренер на Победа. По денешниот состанок со клупското ...