Ахмети разочаран од Села: Невистина се обвинувањата за негова физичка елиминација

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вели дека е разочаран од како што смета, погрешната страна што ја заземал претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села коалицирајќи со БЕСА за локалните избори.

Според него, Села не е подготвен за големи процеси, а спојувањето со БЕСА не е добитно и истото претставува коалиција што е направена за спасување на лицата кои го направиле договорот за коалицирање.

 

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Мануши Чилар од Индија е Мис на светот 2017

Индиската убавица, Мануши Чилар денеска е избрана за Мис на светот за 2017 година. Во ...

УНИЦЕФ: Јемен ќе остане без гориво и вакцини за еден месец

Портпаролката на Детскиот фонд на ОН (УНИЦЕФ) во Јемен, Маритксел Релањо, денеска предупреди дека резервите ...