Ахмети разочаран од Села: Невистина се обвинувањата за негова физичка елиминација – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Ахмети разочаран од Села: Невистина се обвинувањата за негова физичка елиминација

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вели дека е разочаран од како што смета, погрешната страна што ја заземал претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села коалицирајќи со БЕСА за локалните избори.

Според него, Села не е подготвен за големи процеси, а спојувањето со БЕСА не е добитно и истото претставува коалиција што е направена за спасување на лицата кои го направиле договорот за коалицирање.

 

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Нов силен земјотрес во Мексико

Земјотрес со интензитет од 6,1 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во реонот на ...

Заев: Струмичкиот карневал е меѓу 7-те најатрактивни зимски настани во Европа

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев синоќа се обрати на приемот организиран од ...