Ајатолахот Хаменеи: Ал Багдади е дефинитивно мртов – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Ајатолахот Хаменеи: Ал Багдади е дефинитивно мртов

Лидерот на Исламска држава(ИД), Абу Бакр ал Багдади, е дефинитивно мртов, објави иранската државна новинска агенција на Иран.

Агенцијата информацијата ја објави цитирајќи го претставникот на врховниот водач на Иран во Револуционерната гарда на Ајатолахот Али Хамнеи, Али Ширази.

„Терористот Багдади е дефинитивно мртов“, рече Ширази во четврток, без да открива дополнителни детали.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Трамп ги додели „наградите за лажни вести“

Американскиот претседател, Доналд Трамп, синоќа преку Твитер ги објави добитниците на неговите долго најавувани награди ...

Ќе се снима ТВ серија за контроверзната книга за Доналд Трамп

Книгата на новинарот Мајкл Вулф, „Fire and Fury: Inside the Trump White House”, во којашто ...