Балканот под снег, веќе се јавија првите проблеми – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Балканот под снег, веќе се јавија првите проблеми

Утрово иако беше најавено заладување, снегот како сите да ги изненади.

Во Црна Гора во северните делови на земјата снегот дури предизвика и проблеми. Колашин утрово е без струја, а екипи од тамошното електростопанство се на терен и се обидуваат да го отстранат дефектот.

Речиси целиот север на земјата забели утрово. Снег има во Бјело Полје, Жабјак, Беране, Ражаје, Плав.

Во Босна, пак, на Јахорина наврнаа 20 сантиметри снег, а од сообраќајното претпријатие велат дека снегот не се задржува на патиштата.

Преземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Во Грција конфискувана голема колична штетна храна увезена од Турција

Властите во Грција во последните денови конфискувале повеќе од 400 тони штетна храна која во ...

Коѕијас добил предупредувачко писмо со куршум поради „македонскоот прашање“

Министерот за надворешни работи на Грција Никос Коѕијас во пресрет на претстојната посета на Скопје, ...