Барселона победи со гол од пенал во последната минута – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Барселона победи со гол од пенал во последната минута

Екипата на Барселона тешко стигна до победата на синоќешниот дуел против Леганес. „Каталонците“ до трите бодови дојдоа со голот на Лионел Меси од пенал во последната минута. Истиот играч беше стрелец и на првиот гол за Барселона за водство од 1:0 во 4.минута, а изедначи Унаи Лопез во 71.минута.

 

Резултати од 23.коло:

Депортиво – Алавес 2:0,
Реал Мадрид – Еспањол 2:0,
Севиља – Еибар 2:0,
Хихон – Атлетико Мадрид 1:4,
Гранада – Бетис 4:1,
Реал Сосиедад – Виљареал 0:1,
Валенсија – Атлетик Билбао 2:0,
Селта – Осасуна 3:0 и
Барселона – Леганес 2:1.

Колото ќе биде комплетирано вечерва со натпреварот Малага – Лас Палмас.

Табела: Реал Мадрид 52 бода, Барселона 51, Севиља 49, Атлетико Мадрид 45, Реал Сосиедад 41, Виљареал 39, Еибар 35, Атлетико Билбао 35,…

Би те интересирало и

Откриени тајни документи: Барса на Нејмар заработила само 17 милиони евра

Барселона за продажбата на Нејмар заработила помалку од она што јавноста го мисли. Имено, Барселона ...

Конте: Мурињо е мал човек и секогаш ќе биде

Конфликтот меѓу португалскиот и италијанскиот фудбалски експерт почна уште во октомври 2016 година, а кон ...