Без струја утре делови од Кисела Вода и Гази Баба – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Без струја утре делови од Кисела Вода и Гази Баба

Заради закажани технички зафати од страна на „ЕВН Македонија“ АД, утре ќе има прекин во снабдувањето со електрична енергија во општините Кисела Вода и Гази Баба, информираат од РЦУК Скопје.

Од 8:00 до 17:00 часот без струја ќе бидат дел од улиците „Георги Димитров“, „Вера Јоциќ“ и средното училиште „Васил Антевски – Дрен“, од 9:00 до 15:00 часот улиците „553“ и „Виктор Иго“, а од 9:00 до 10:00 часот улиците „Иван Тургењев“ и „Коперникова“ во населба „Драчево“, општина Кисела Вода.

Во периодот од 10:00 до 12:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од „Фершпед“, Бензинска и Склад во општина Гази Баба.

Преземено од: А1он

Би те интересирало и

Презентирани резултатите од мерењата на амбиенталниот воздух на Источниот регион и Благоевградскиот округ

Иако незначително, сепак евидентно. Со проблемот на загадувањето не се соочуваат само поголемите градови во ...

Македонија ќе ги признае патните документи на Интерпол

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во седиштето на Генералниот секретаријат на Интерпол во ...