Без струја утре делови од Кисела Вода, Карпош, Сарај, Шуто Оризари и Ѓорче Петров – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Без струја утре делови од Кисела Вода, Карпош, Сарај, Шуто Оризари и Ѓорче Петров

Поради изведување технички зафати утре без електрична енергија ќе останат делови од Кисела Вода, Карпош, Сарај, Шуто Оризари и Ѓорче Петров.

Од 09:00 до 11:00 часот без струја ќе бидат корисниците од дел од населбата Припор, од 09:00 до 11:00 часот корисниците од дел од ул. „Женевска“, од 09:00 до 14:00 часот, корисниците од објектите (ресторан, хотел, црква,..) во Кањонот Матка и Резерватот Јасен, од 09:00 до 15:00 часот корисниците од дел од улицата „Злетовска“, дел од улицата „Брсјачка Буна“ и дел од улицата „Пелагонија“, од 09:00 до 15:00 часот корисниците од дел од селото Семениште и дел од селото Чајлан и од 10:00 до 12:00 часот корисниците од улицата „Борис Сарафов“ од бр.154 до бр. 158 и улицата „Андреја Зограф“ бр. 2.

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...