Без струја утре повеќе делови на Скопје – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Без струја утре повеќе делови на Скопје

Без струја утре од 09 до 11 часот ќе бидат корисниците од дел од улицата Саса 18 во населба Пинтија, во општина Кисела Вода.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е заради закажани технички зафати.

Без струја од 09 до 13 часот ќе бидат и корисниците од дел од улица Леринска околу број 72 и дел од улицата Стрезово, а од 08 до 15 часот корисниците од улица Франклин Рузвелт број 55, во општина Карпош.

Од 09 до 12 часот без електрична енергија ќе бидат и корисниците од Сoпиште на улица 1 број 34 – црква „Св. Мина“, во општина Сопиште.

Би те интересирало и

Раководството на МВР отворено за соработка со Независниот синдикат на полицијата

Раководството на МВР и натаму е отворено за соработка со претставниците на синдикатот бидејќи тоа ...

НСП: Само една третина од полицајците имаат нови чизми

МВР тапка во место и не презема ништо освен празни муабети да ги подобри условите ...