Белата куќа: Не е време за дијалог со Северна Кореја – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Белата куќа: Не е време за дијалог со Северна Кореја

Белата куќа соопшти дека не е време за дијалог со Северна Кореја, потенцирајќи дека има разлика меѓу дијалог и вршење притисок.

– Северна Кореја држи тројца Американци. За нас тоа е момент на единствена причина да разговараме со нив, изјави портпаролката на Белата куќа Сара Хакаби Сандерс.

Таа додаде и дека претседателот Доналд Трамп има доверба во државниот секретра Рекс Тилерсон и покрај разногласијата за преговори со Северна Кореја,

Во неделата Трамп изјави дека Тилерсон си го губи времето обидувајќи се да договори преговори со Пјонгјанг.

Извор: МИА

Би те интересирало и

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смени полот наведен во личните документи, како ...

По скандалот со Фејсбук, измамите ќе чинат многу скапо, најави еврокомесарот за правда

Следниот скандал сличен на тој со Фејсбук, после мај може да чини многу скапо, предупреди ...