Бизарна несреќа одзеде млад живот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Бизарна несреќа одзеде млад живот

На 14.04.2018 година околу 13,00 часот во Скопје бил пријавено дека на ул.„Герника“, додека се изведувале градежни работи (истовар на цигли од товарно возило со кран), дел од кранот се заплеткал во жици со електричен напон, при што вработениот во градежна фирма, Џ.В. (21) од с. Морани-Скопје, кој стоел непосредно до кранот, починал како последица на струен удар.

Смртта ја констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Со согласност на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на фамилијата.

Би те интересирало и

Маж тешко повреден во сообраќајка на локалниот пат село Грешница – Кичево

Четириесет и четиригодишен маж од селото Грешница се здобил со тешки телесни повреди во сообраќајна ...

Приведен крадецот кој ограби аптека во Маџари

Пронајден и приведен е разбојникот кој со закана со пиштол на почетокот на овој месец ...