Битола: Мајка и син загинаа во пожар во нивната семејна куќа – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Битола: Мајка и син загинаа во пожар во нивната семејна куќа

Фото: Архива

 

Откако минатата недела, мајка и нејзините четири деца загинаа во пожар што го зафати нивниот дом во Тетово, ваква слична семејна трагедија се случи денеска во Битола. МВР информира дека мајка и син загинале во пожар што ја зафатил нивната куќа во Битола на ул.„Девеани“.

Екипа на Територијалната противпожарна заштита Битола интервенирала на лице место, а во пожарот животот го загубиле сопугата на сопственикот на куќата – Ф.А.(53) и нивниот 17 годишен син.

Увид е извршен од страна на јавен обвинител и екипа од Секторот за внатрешни работи Битола. Се преземаат мерки за утврдување на причините кои довеле до опожарување и целосно расчистување на настанот.

Би те интересирало и

Со закана со нож му одзел 15 илјади денари во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против скопјанецот С.Х. ...

Инцидент пред трговскиот центар „Беверли Хилс“

– На 18 март 01:45 часот во СВР Скопје Ф.Н. (21) пријавил дека истиот ден ...