Битолски малолетници се степале во училиште, па добиле кривична пријава – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Битолски малолетници се степале во училиште, па добиле кривична пријава

Полицијата поднесе кривична пријава против двајца малолетника од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“ – соопшти МВР.

 На 16.03.2017 година околу 17.00 часот, во СОУ Таки Даскалот“ во Битола, додека еден 15-годишник бил на час, кон крајот на часот во училницата влегле пријавените и започнале расправија со истиот.  Професорката се обидела да ги извади од училницата, но пријавените успеале да се оттргнат од професорката, скокнале преку клупите и со тупаници го удирале во пределот на главата и стомакот. На тој начин на оштетениот му нанеле телесни повреди констатирани во Клиничка Болница Битола.

Би те интересирало и

Пожарникар загина за време на снимање филм со Брус Вилис

Триесет и седумгодишен пожарникар загина, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се ...

Основното јавно обвинителство Тетово изврши увид во хангарот на АРМ каде беа повредени двајца војници

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово изврши увид во хангарот на АРМ каде ...