БМВ-то во коешто беше убиен Тупак, оди на продажба – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

БМВ-то во коешто беше убиен Тупак, оди на продажба

На порталот „Момент ин Тајм“ се појави оглас за продажба на автомобилот БМВ 7 (Е38), во кој беше застрелан познатиот рапер Тупак Шакур. Возилото чини 1,5 милиони долари. Раперот беше убиен во 1996 година, додека тој се наоѓал на предното седиште. Почина неколку дена подоцна. Убијците никогаш не беа откриени.

По настанот, автомобилот беше конфискуван од полицијата, а потоа и продаден на аукција. Оттогаш тој имаше неколку сопственици, и неопходниот технички преглед, но трагите од куршуми од внатрешната страна на вратата кај совозачкото седиште, се намерно оставени, заради „автентичноста“.

Бројот на поминати километри на автомобилот изнесува 145.000.

Лани беше продаден и „Хамер“-от на Тупак, за 340 000 долари.

Би те интересирало и

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смени полот наведен во личните документи, како ...

По скандалот со Фејсбук, измамите ќе чинат многу скапо, најави еврокомесарот за правда

Следниот скандал сличен на тој со Фејсбук, после мај може да чини многу скапо, предупреди ...