„Боемската рапсодија“ во изведба на „хор“ од 65.000 луѓе (Видео)

Американската група „Грин Деј“ настапи во лондонскиот Хајд Парк пред 65.000 луѓе.

Но, пред излегувањето на бендот на бината од разгласот беше пуштен најголемиот хот на легендарниот Федри Меркјури и групата „Квин“, „Боемска Рапсодија“ кој насобраната маса ја запеа на глас.

Тоа што се случи може да се опише како нешто прекрасно, а коментарите на социјалните мрежи најдобро го опишуваат чувството кое обзема додека се гледа снимка.

„Се наежив по целото тело”. „Ова ми ги разбуди емоциите”, „Фреди го гледа ова и се семе”, беа само дел од коментарите на социјалните мрежи.

Би те интересирало и

На продажба „рецептот за среќен живот“ на Алберт Ајнштајн

Две куси белешки кои научникот, Алберт Ајнштајн му ги дал на хотелски курир во Јапонија ...

Харингтон: Плачев додека го читав сценариото за последната епизода од „Игра на престолите“

Популарниот актер, Кит Харингтон изјави дека заплакал додека го читал сценариото за последната епизода од ...