Борко се пофали со новата титула: Светскиииии првак! – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Борко се пофали со новата титула: Светскиииии првак!

Борко Ристовски, најдобриот македонски голман, се закити со нова титула во кариерата, откако со Барселона го освои трофејот на Супер глоуб, неофицијалното Светско клупско првенство во ракомет кое се одржа во Доха, Катар.

Репрезентативецот на Македонија во редовите на каталонскиот гигант дојде до петтиот трофеј, или првиот Супер глоуб за него во кариерата. Претходно, тој им се радуваше на трофеите во АСОБАЛ, Суперкупот на Шпанија, АСОБАЛ Купот и Копа дел Реј.

 

Преземено од: Gol.mk

Би те интересирало и

Македонија поставува нови стандарди во Загреб: Ракометари направија историски подвиг на ЕП

Македонската ракометна репрезентација синоќа славеше против Црна Гора со 29:28. Оваа генерација предводена од селекторот ...

EП во ракомет: Црна Гора – Македонија, најава, анализа и предлог тип

Во второто коло на ЕП во ракомет, Македонија игра против Црна Гора. Фаворит е Македонија ...