Борнмут го потврди трансферот на Беговиќ

Премиерлигашот Борнмут го потврди ангажманот на Асмир Беговиќ. Репрезентативецот на БиХ потпишал долгорочен договор, чии детали клубот не ги објави.

„Борнмут е интересен, амбициозен клуб, кој ги има предусловите за светла иднина. Да се биде дел од шампионскиот тим на Челзи е сјајно, но мислам дека е време за нов чекор во кариерата. Сакам да играм фудбал“, рекол Беговиќ.

„Откако разговарав со менаџерот Еди Хау, знаев дека Борнмут е вистинскиот клуб за мене. Сакам да придонесам со своето искуство“, дополнил Беговиќ.

Борнмут ќе биде третиот клуб во Премиер лигата за кој ќе настапува Беговиќ, откако претходно бранеше во Стоук и Челзи.

Извор: Макфакс

Додади коментар

Би те интересирало и

Најмладиот планинар во земјава Ване Бошев, викендов го освои Олимп

Најмладиот планинар во земјава Ване Бошев, викендов го освои Олимп.Првите чекори во планинарењето на Ване ...

Проблеми за Пелистер на патот до Познањ, Битолчани заглавени во Љубљана

Пелистерци летнаа од Скопје и пристигнаа во Љубљана од каде што требаше да се упатат ...

Close