Борнмут го потврди трансферот на Беговиќ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Борнмут го потврди трансферот на Беговиќ

Премиерлигашот Борнмут го потврди ангажманот на Асмир Беговиќ. Репрезентативецот на БиХ потпишал долгорочен договор, чии детали клубот не ги објави.

„Борнмут е интересен, амбициозен клуб, кој ги има предусловите за светла иднина. Да се биде дел од шампионскиот тим на Челзи е сјајно, но мислам дека е време за нов чекор во кариерата. Сакам да играм фудбал“, рекол Беговиќ.

„Откако разговарав со менаџерот Еди Хау, знаев дека Борнмут е вистинскиот клуб за мене. Сакам да придонесам со своето искуство“, дополнил Беговиќ.

Борнмут ќе биде третиот клуб во Премиер лигата за кој ќе настапува Беговиќ, откако претходно бранеше во Стоук и Челзи.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

У19: Македонија поразена од Унгарија

Репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години денеска доживеа пораз од Унгарија со 3:4 ...

Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 50 милиони фунти за Варан

Манчестер Јунајтед е сериозно заинтересиран за фудбалерот на Реал Мадрид, Рафаел Варан, објавија англиските медиуми ...