Ботас: Верувам во себе и своите можности – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Ботас: Верувам во себе и своите можности

Возачот на Мерцедес, Ботас е полн со самодоверба на ГН Русија.

„Таа победа направи разлика. Секогаш ви дава самодоверба кога ќе постигнете добри резултати и во многу случаи може да ја задржите. Би било глупаво ако не сакам да победам повторно“, изјави Ботас, пренесува Супер Спорт.

Ботас е трет во генералниот пласман со 63 бодови. Прв е Фетел со 86, а зад него е Хамилтон со 13 бодови помалку.

„Најважно е да напредувам во секоја трка, на сите квалификации. Посветен сум на работата, а се надевам дека наскоро резултатите ќе го покажат тоа. Морам да верувам во себе и знам дека може да бидам добар.“

 

Извор: www.supersport.mk

Би те интересирало и

Маверик Вињалес останува во Јамаха до 2020 година

Шпанецот, Маверик Вињалес, третопласиран во минатогодишниот Мото ГП шампионат, го продолжи својот договор со Јамаха, ...

Нашиот Дејан Недев е светски шампион

Македонија може да се пофали со ново злато во карате, благодарение на успехот на Дејан ...