Ботас: Верувам во себе и своите можности – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Ботас: Верувам во себе и своите можности

Возачот на Мерцедес, Ботас е полн со самодоверба на ГН Русија.

„Таа победа направи разлика. Секогаш ви дава самодоверба кога ќе постигнете добри резултати и во многу случаи може да ја задржите. Би било глупаво ако не сакам да победам повторно“, изјави Ботас, пренесува Супер Спорт.

Ботас е трет во генералниот пласман со 63 бодови. Прв е Фетел со 86, а зад него е Хамилтон со 13 бодови помалку.

„Најважно е да напредувам во секоја трка, на сите квалификации. Посветен сум на работата, а се надевам дека наскоро резултатите ќе го покажат тоа. Морам да верувам во себе и знам дека може да бидам добар.“

 

Извор: www.supersport.mk

Би те интересирало и

Успешно заврши државниот спортски натпревар Гимназијада во Тетово

Успешно заврши државниот спортски натпревар Гимназијада, која се одржа во Тетово викендов. Тетовските екипи се ...

Хамилтон го обвини Фетел за мамење

Четирикратниот светски шампион Луис Хамилтон го обвини Себастијан Фетел од Ферари за мамење во Баку. ...