Бразилската полиција уапси над сто лица за педофилија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Бразилската полиција уапси над сто лица за педофилија

Бразилската полиција уапси 108 лица во најголемата полициска акција против педофили во историјата на латинска Америка.

Министерот за правда, Торквато Јардим изјави дека оние што се наоѓаат во притвор биле учесници на синџир што делел порнографски фотографии на деца преку телефон и компјутер.

Би те интересирало и

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смени полот наведен во личните документи, како ...

По скандалот со Фејсбук, измамите ќе чинат многу скапо, најави еврокомесарот за правда

Следниот скандал сличен на тој со Фејсбук, после мај може да чини многу скапо, предупреди ...