Британската нација една минута молчеше за жртвите од нападот во Манчестер (Видео) – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Британската нација една минута молчеше за жртвите од нападот во Манчестер (Видео)

Илјадници луѓе од Лондон и други британски градови, точно во 10 часот оддадоа минута молчење во чест на жртвите од бомбашкиот напад во салата „Манчестер арена”.

Властите соопштија дека минутата молчење е организирана „во сеќавање на оние кои го загубија животот, и на сите што биле засегнати од нападот во Манчестер”.

Собирот во Манчестер се одржа на централниот плоштад Сент Ан. Имаше и пораки како „Заедно сме” и „Ве сакаме”.

По минутата молчење, присутните ја испеаја познатата песна од Оејзис, Don`t look back in anger, сакајќи да порачаат дека нема да дозволат да ги обземе гневот.

Би те интересирало и

И Асанж го избриша својот профил на Фејсбук

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска на Твитер објави дека го избришал својот профил на ...

Заложничка криза во Франција

Напаѓачот кој пукал за време на заложничка криза денеска во супермаркет во југозападна Франција тврди ...