Бркотница на автопат, автомобилот излетал, возачот избегал, еве што нашла полицијата во возилото – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Бркотница на автопат, автомобилот излетал, возачот избегал, еве што нашла полицијата во возилото

Во три часот по полноќ во близина на кружниот тек до казино во Гевгелија, полициски службеници забележале возило „Рено Меган‘‘ со скопски регистарски ознаки, во кое имало повеќе лица, како со голема брзина се упатило по автопатот во правец на Скопје.

Фото: Архива

Полициските службеници се упатиле по возилото, кое кај клучката кај селото Прдејци излетало од патот. По незгодата возачот почнал да бега, додека во околината биле затекнати осум лица-мигранти, од кои четири лица од Индија и четири лица од Пакистан.

По консултација со Јавен обвинител дел од мигрантите ќе бидат спроведени во Прифатниот центар за странци-Скопје, а останатите се предадени на полициски службеници од Полицијата Гевгелија за понатамошна постапка.

По извршена проверка утврдено е дека регистарските таблици припаѓаат на друго патничко возило. Се преземаат мерки за пронаоѓање на возачот и за целосно расчистување на случајот.

Преземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Малолетник нападнат во Скопје

Неколку непознати лица нападнале малолетник во Скопје – соопшти денеска МВР. Инцидентот се случил вчера ...

Пожарникар загина за време на снимање филм со Брус Вилис

Триесет и седумгодишен пожарникар загина, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се ...