Бугарија следните денови очекува прилив на мигранти од Турција – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Бугарија следните денови очекува прилив на мигранти од Турција

 

Претседателот на бугарската техничка Влада, Огњан Герџиков денеска информира дека се преземени дополнителни мерки за јакнење на безбедноста на границата на Бугарија со Турција поради очекуваниот прилив на мигранти следните денови – јави БТА.

Герџиков вчера се состанал со бугарскиот министер за внатрешни работи и со шефиците на Државната агенција за национална безбедност и на специјалните служби во врска со ова прашање.

Би те интересирало и

ЕУ догодина ќе и’ додели на Турција 1,5 милијарди евра за мигрантите

Европската унија во 2019 година ќе оддели дополнителни 1,5 милијарди евра за Турција за справување ...

Без српските гласови нема косовска војска

Меѓународниот фактор во Приштина инсистира на тоа дека при одлучувањето за трансформација на Безбедносната сила ...