Бунт против Нејмар во ПСЖ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Бунт против Нејмар во ПСЖ

Нејмар во вистинска смисла е прва и главна ѕвезда во тимот на Пари Сен Жермен. Најскапиот играч во историјата на фудбалот има посебни привилегии во францускиот тим, но тоа како да создава контра ефект – пренесува Спортмедиа.

Соиграчите на Нејмар се огорчени поради привилегиите кои ги добива Бразилецот. француските медиуми пренесуваат дека додека останатите играчи треба да чекаат за масажа, за Нејмар има резервирано двајца физиотерепевти, кои се само за него.

На играчите на ПСЖ им е забрането да му стартуваат со клизачи на Нејмар, за време на тренинзите. Нејмар добил дозвола да не мора да се враќа и да помага во дефанзивата, за да не ја троши енергијата. Тоа значи дека Бразилецот е фокусиран само на играта во нападот.

Нејмар е најплатениот играч во клубот со 30 милиони евра годишна плата, а сепак има најмалку обврски, што наидува на отпор кај останатите играчи, кои подготвуваат тивок бунт против Бразилецот.

 

Извор: www.sportmedia.mk

Би те интересирало и

Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 50 милиони фунти за Варан

Манчестер Јунајтед е сериозно заинтересиран за фудбалерот на Реал Мадрид, Рафаел Варан, објавија англиските медиуми ...

Мурињо ги критикува играчите на Јунајтед: Исплашени се, немаат самодоверба и класа

Некои фудбалери на Манчестер Јунајтед беа исплашени за време на натпреварот од ФА Купот против ...