Вардарци заминаа за Малме – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Вардарци заминаа за Малме

Експедицијата на македонскиот фудбалски шампион Вардар утрово се упати кон шведскиот град Малме, каде што в среда го игра првиот натпревар од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите.

Противник на македонскиот првак е шампионот на Шведска, Малме.

„Црвено-црните“ во Шведска ќе пристигнат во претпладневните часови, а вечерва ќе го одработат и првиот тренинг. За утре е предвиден официјалниот тренинг на „Новиот стадион на Малме“, а претходно претставници од Вардар ќе одржат прес конференција.

Би те интересирало и

Откриени тајни документи: Барса на Нејмар заработила само 17 милиони евра

Барселона за продажбата на Нејмар заработила помалку од она што јавноста го мисли. Имено, Барселона ...

Конте: Мурињо е мал човек и секогаш ќе биде

Конфликтот меѓу португалскиот и италијанскиот фудбалски експерт почна уште во октомври 2016 година, а кон ...