Вардар против Барса ќе брка финале во Лигата на Шампионите – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Вардар против Барса ќе брка финале во Лигата на Шампионите

Барселона е противникот со кого ракометарите на Вардар ќе играат во полуфиналето на завршниот турнир во Лигата на шампионите.

Македонскиот шампион Вардар против осумкратниот европски првак Барселона ќе игра за пласман во финалето на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Дресот на шпанскиот шампион го носат македонските репрезентативци Кире Лазаров и Борко Ристовски.

Полуфинални двојки:

Веспрем (Унгарија) – ПСЖ (Франција)
Вардар (Македонија) – Барселона (Шпанија)

Завршниот турнир во Лигата на шампионите ќе се одржи на 3 и 4 јуни во Келн.

Би те интересирало и

Минимален пораз на младинската ракометна репрезентација од Литванија

Младинската ракометна репрезентација на Македонија во женска конкуренција доживеа пораз и на вториот меч во ...

Македонија носител на група за квалификациите за ЕП 2020

Европската ракометна федерација донесе одлука Македонија да биде во првиот шешир за претстојната ждрепка за ...