‘Вардар против Монпелје во полуфиналето на ЛШ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

‘Вардар против Монпелје во полуфиналето на ЛШ

Екипата на европскиот ракометен шампион Вардар ќе игра против Монпелје во полуфиналето на овогодинешното издание на Лигата на шампионите, кое ќе се игра во Келн.

Во второто полуфинале од Ф4 турнирот ќе се сретнат Нант на нашиот Кире Лазаров и ПСЖ во француското дерби.
Завршниот турнир од Лигата на шампионите во Келн ќе се одржи на 26 и 27 мај.
Извор: МИА

Би те интересирало и

Пред 16 години Кометал ЃП стана европски првак (Видео)

На 19 – ти мај во 2002 година во салата на СРК „Кале“ во Скопје ...

Вардарки отпатуваа за Будимпешта по посакуваната титула

  Ракометарките на ЖРК Вардар попладнево отпатуваа за Будимпешта на „фајнал-фор“ турнирот во Лигата на ...