Вардар со фантомски гол загуби од Черноморец – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Вардар со фантомски гол загуби од Черноморец

Македонскиот првак Вардар загуби од Черноморец со 0-1 на денешниот пријателски натпревар на подготовките во Анталија. Противникот го постигна голот на фантомски начин, со многу контроверзи дали топката воопшто ја помина гол – линијата. Сепак, по многу натегање, нервоза и со противничките фудбалери и со судиите, погодокот беше признат, а стрелец во 54.минута е заведен Антонов.

Би те интересирало и

Ренова и Силекс ремизираа без голови во Тетово

Ренова и Силекс одиграа без голови во првиот натпревар од 20. коло во Првата македонска ...

Ѓорѓиоски: Лани остваривме многу, плодовите допрва ќе ги собираме

Фудбалската федерација на Македонија во Скопје го одржа Редовното годишно собрание на кое беа присутни ...