Вежба на специјалците на МВР во касарната „Илинден“ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Вежба на специјалците на МВР во касарната „Илинден“

Припадници на специјалните единици на Министерството за внатрешни работи денеска во касарната „Илинден“ во Скопје ќе изведат вежба насловена „ВИП-2017“.

На вежбата ќе учествуваат припадници на Единицата за специјални задачи и на Одделот за заштита на определени личности и објекти, информираат од МВР.

Би те интересирало и

В понеделник делови на општина Аеродром без струја

  Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија во понеделник ќе останат ...

Одбележан патронатот на тетовската касарна Кузман Јосифоски Питу

Пред споменикот на народниот херој Кузман Јосифоски Питу во Тетовската касарна која го носи неговото ...