Венгер го доби посакуваното прво летно засилување – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Венгер го доби посакуваното прво летно засилување

Арсенал за првпат после 20 години ќе мора да се соочи со реалноста да игра во европското натпрерварување кое е од втор ранг, но сепак тоа не беше доволна причина раководството на клубот од Северен Лондон да ја прекине соработката со Арсен Венгер кој минатата недела и официјално доби нов двегодишен договор.

Неколку дена по официјализиањето на новиот договор на Французинот, Арсенал излезе со ново соопштение за јавноста, а преку истото го претстави Сеад Колашинац како прво летно засилување.

– Сеад Колашинац ќе му се приклучи на тимот ова лето откако потпиша долгогодишен договор. Откако ќе бидат регулирани сите папирологии, дефанзивецот ќе ја стартува пресезоната со тимот во месец јули, – гласи соопштението на Арсенал со кое е потврден ангажманот на досегашниот лев бек на Шалке 04 кој како слободен играч пристигнува на „Емирејтс“.

Би те интересирало и

Мурињо ги критикува играчите на Јунајтед: Исплашени се, немаат самодоверба и класа

Некои фудбалери на Манчестер Јунајтед беа исплашени за време на натпреварот од ФА Купот против ...

Крчмаревиќ ќе го наследи Бубања на клупата на Победа

Црногорскиот стратег Славољуб Бубања повеќе не е тренер на Победа. По денешниот состанок со клупското ...