Вестбрук не признава шампиони! Кливленд поразен од Оклахома

Расел Вестбрук ја продолжи својата серија на „трипл-дабл“ ефекти оваа сезона, а настрада и шампионот Кливленд. Оклахома Сити Тандер го победи Кливленд со 118-109, а Вестбрук постигна 29 поени, 12 скока и 11 асистенции. Ова е негов вкупно 26. „трипл-дабл“ оваа сезона, со што рекордите паѓаат ли паѓаат.

Кај Кливленд, Ирвинг постигна 28 поени, а Леброн Џејмс беше под својот вообичаен просек со 18 поени и шут 8/19 од поле.

Вестбрук само ја најави својата величенствена форма пред гостувањето по два дена кај најуспешната екипа во лигата, Голден Стејт, тимот каде од оваа сезона игра неговиот пријател и доскорашен клупски другар Кевин Дурант.

Текстот е преземан од: ГолМК

Додади коментар

Би те интересирало и

Хјустон ја елиминира Оклахома, брејк на Јута, нова предност за СА

Хјустон е вториот тим од Западот кој избори пласман во конференциското полуфинале, откако успеа во ...

Грците бараат казна за Перо Антиќ (Видео)

Перо Антиќ и Фенербахче се на прагот да се пласираат на кошаркарскиот фајнл-фор турнир. Турскиот ...

Close
Advertisment ad adsense adlogger