ВИДЕО: Андер Ерера ги освои навивачите со еден потег – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ВИДЕО: Андер Ерера ги освои навивачите со еден потег

Вчера вистински хит беше комичната реакција на редарот на Сити по голот на Крис Смолинг, но далеку поголеми и измешани реакции предизвика едно видео кое ни доловува еден сомнителен потег на Андер Ерера. Шпанецот го одигра цел меч и беше повлечен од игра дури во 94-та минута како тактичка измена, но она поради што оствори голема дебата во јавноста е потегот кој го изрежира додека се упатуваше кон соблекувалната на крајот од првиот дел.

Би те интересирало и

Мурињо: Погба беше многу добар

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, по натпреварот со Бурнемут (2:0), го пофали играчот од ...

Избран најдобриот тим во Премиер лигата

Професионалната фудбалска асоцијација (ПФА) на Англија го избра најдобриот тим во Премиер лигата за сезоната ...