(Видео) Ахмети: Ги разгледуваме опциите да останеме во опозиција – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

(Видео) Ахмети: Ги разгледуваме опциите да останеме во опозиција

Мала е можноста да има договор денеска – изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети пред почетокот на Централното претседателство.

„Ги разгледуваме опциите да останеме во опозиција“, додаде Ахмети.

Според него, се’ уште не е постигнат договорот дали ќе ги даде потписите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев за тој да го добие мандатот од претседателот Ѓорге Иванов.

Ги разгледуваме опциите да останеме во опозиција, рече Ахмети.

Според него, се уште не е постигнат договорот дали ќе ги даде потписите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев за тој да го добие мандатот од претседателот Ѓорге Иванов.

Преземено од: А1он

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...