ВИДЕО: Безбедносните камери во Италија го снимиле потресот на смртоносниот земјотрес

timthumb-8

Камери по различни автопати во Италија го снимиле моментот кога разорниот земјотрес ја потресе Италија. Најмалку 247 лица загинаа во земјотресот, а бројот на повредените е барем 368, соопштија локалните власти.

Земјотресот ги погоди планинските региони во централниот дел на земјата.

Земјотресот бил со интензитет од 6,2 степени според Рихтеровата скала во централна Италија (на околу 126км од Рим).

Тоа е еден од најсмртоносните земјотреси во Италија за последните години. Погледнете го видеото од различни камери во моментот на потресот.

Би те интересирало и

Како се врти фиџет спинер во вселената

Во програмата на РТРС се јави новинарка која таму работи на црно!

  Емисијата „Српска денес“, емитувана вчера на програмата на РТРС, а во која се дебатираше ...