ВИДЕО: Безбедносните камери во Италија го снимиле потресот на смртоносниот земјотрес – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ВИДЕО: Безбедносните камери во Италија го снимиле потресот на смртоносниот земјотрес

timthumb-8

Камери по различни автопати во Италија го снимиле моментот кога разорниот земјотрес ја потресе Италија. Најмалку 247 лица загинаа во земјотресот, а бројот на повредените е барем 368, соопштија локалните власти.

Земјотресот ги погоди планинските региони во централниот дел на земјата.

Земјотресот бил со интензитет од 6,2 степени според Рихтеровата скала во централна Италија (на околу 126км од Рим).

Тоа е еден од најсмртоносните земјотреси во Италија за последните години. Погледнете го видеото од различни камери во моментот на потресот.

Би те интересирало и

Излезе официјалниот трејлер на „Jurassic World: Fallen Kingdom“ (ВИДЕО)

„Universal Pictures“ ќе ја продолжат следното лето сагата за островот на диносаурусите, започната од Стивен ...

Гидра имал тежок живот а сите не смееше: Останал сираче, не бил школуван, почина во маки

Драгомир Бојаниќ познат како Гидра е еден од најпознатите југословенски актери со кои сите се ...