ВИДЕО: Боинг 747 ги издува луѓето во вода на Карибските острови – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ВИДЕО: Боинг 747 ги издува луѓето во вода на Карибските острови

boing-747
Плажата Махо на Карибските острови има аеродром кој се наоѓа многу блиску до обалата. За првпат се случи слетување на Боинг 747 кој поради силината на моторите успеа да ги издува луѓето во вода како да се парталчиња. Можеби не би требало баш тука да се сончаат и бањаат.

 

Би те интересирало и

ВИДЕО:

Како изгледа возење формула 1 на снег? (видео)