ВИДЕО: Давид против Голијат – Седи мирен Зарабец, ќе те фрли Вардаровиот џин – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ВИДЕО: Давид против Голијат – Седи мирен Зарабец, ќе те фрли Вардаровиот џин

Словенецот Миха Зарабец им правеше најмногу проблеми на ракометарите на Вардари синоќа на реванш мечот од Лигата на шампионите. Мал, непредвидлив и како шило Зарабец наоѓаше простор додека горостасиот Летонец Криштопанс не кажа: “Hold my beer“.

Би те интересирало и

Пред 16 години Кометал ЃП стана европски првак (Видео)

На 19 – ти мај во 2002 година во салата на СРК „Кале“ во Скопје ...

Вардарки отпатуваа за Будимпешта по посакуваната титула

  Ракометарките на ЖРК Вардар попладнево отпатуваа за Будимпешта на „фајнал-фор“ турнирот во Лигата на ...