ВИДЕО: Летна разбушавена плетенка – како да ја направете – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ВИДЕО: Летна разбушавена плетенка – како да ја направете

Разбушавениот спој на две плетенки е идеален избор за вечерното излегување, но и за летните денови кога имате премногу обврски, па немате многу време постојано да се дотерувате. Предност е и што оваа плетенка се прави исклучиво еден ден по миењето на косата.

Косата префрлете ја на една страна и разделете ја на три прамени за плетенка, па од средишниот прамен исплетете една обична.

Потоа извлечете ги прамените, истапирајте малку, па од таа плетенка и останатите два прамени исплетете нова плетенка.

Малку развлечете, разбушавете и заврзете со ластиче. Пропрскајте со лак за поцврст изглед.

Овој необичен спој на две плетенки ќе ве воодушеви за само неколку минути.

Би те интересирало и

Секси Дедо Мраз по кој лудуваат девојките

Канаѓанецот Пол Мaсон стана вистинска интернет сензација пред две години, кога првпат беше дел од ...

Избрана најубавата Германка постара од 50 години

Германската писателка Мануела Тома Адофо (50) го освои првото место на изборот на убавица Мис ...