Видео: Нина Бадриќ со нов видео запис – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Видео: Нина Бадриќ со нов видео запис

ninabadric_insta

Хрватската пејачка Нина Бадриќ со песната ” Dani i godine ” го најави новиот албум. И во ова издание останува верна на поп и ма соул звукот. Со нив ја освојува публиката речиси две децении. Музиката и текст на “Dani i godine” се авторство на самата Бадриќ и на Предраг Мартињак.

Со неа Бадриќ најави и неколку концерти низ Хрватска.

Би те интересирало и

Излезе официјалниот трејлер на „Jurassic World: Fallen Kingdom“ (ВИДЕО)

„Universal Pictures“ ќе ја продолжат следното лето сагата за островот на диносаурусите, започната од Стивен ...

Гидра имал тежок живот а сите не смееше: Останал сираче, не бил школуван, почина во маки

Драгомир Бојаниќ познат како Гидра е еден од најпознатите југословенски актери со кои сите се ...